Jaunumi

Veiksmīgi startējis Latvijas reģionālais portāls Novados.lv

Lai veicinātu vienmērīgu Latvijas valsts un reģionu attīstību, kā arī informētu sabiedrību par kultūras notikumiem, sasniegumiem, pasākumiem un personībām reģionos, jau vairākus mēnešus veiksmīgi darbojas interneta ziņu portāls Novados.lv

„Neskatoties uz to, ka šogad Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Rīga, nedrīkstam aizmirst, ka nereti tieši reģionos rodas un izaug jaunie mūziķi, mākslinieki, tiek radīta vide talantu atklāšanai un pilnveidošanai. Pilsētās un reģionu centros notiek daudz dažādi kultūras dzīves pasākumi, cilvēki radoši strādā un piedāvā vietējiem iedzīvotājiem un viesiem plašu kultūras programmu. Diemžēl ne vienmēr cilvēki Latvijā ir pietiekoši informēti par notiekošo reģionos, līdz ar to nenovērtē un neizmanto piedāvātās iespējas. Vēlamies to mainīt, tādēļ veidojam portālu, kurā iedzīvotājiem uzzināt par notiekošo reģionos,” norāda portāla Novados.lv redaktore Santa Alksne.
 
Portālā Novados.lv tiks regulāri publicēta aktuālā informācija par kultūras, izklaides, izglītojošiem pasākumiem reģionālajās pilsētās un novados, informācija par novadu kultūras piedāvājumu un vietām, intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, iniciatīvu grupām un sasniegumiem. Informācija būs viegli uztverama un strukturēta, lai interesenti varētu ātri un ērti uzzināt sev noderīgu informāciju par notiekošo Latvijā kopumā vai konkrētos novados un pilsētās. Lasītāji varēs saņemt jaunumus par nedēļas notikumu afišu un sekot līdz aktualitātēm, kā arī paust savu viedokli, komentēt un iesaistīties radošās diskusijās.
 
Pateicoties izveidotajai sadarbībai ar pašvaldībām, portālā rasta iespēja publicēt aktuālākās ziņas un informatīvos materiālus, fotogrāfijas, dodot iespēju iedzīvotājiem citās pilsētās, Rīgā un arī ārpus Latvijas robežām uzzināt par notiekošo mūsu valstī. „Pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, iniciatīvu grupas un uzņēmumi, kuru darbība saistīta ar kultūras jomu, aicināti arī turpmāk būt atsaucīgi, informējot par aktualitātēm, lai kopīgi veicinātu reģionu izaugsmi un vēlreiz apliecinātu – Eiropas kultūras galvaspilsēta nav tikai Rīga,” atzīmē Santa Alksne.
 
Sekot līdz aktualitātēm reģionos iespējams arī portāla Novados.lv profilos sociālajos tīklos.